Ana Sayfa Instagram  

Sık Sorulan Sorular

Kan tahlili yaptırmak zorunda mıyım?

Hayır, Görüşmeye  gelmeden önce kan tahlili yaptırmak zorunda değilsiniz. Fakat sürecimizin  daha sağlıklı ilerlemesi, doğru diyet yaklaşımı ve rutin kontrolünüzün de yapılması  açısından tahlil yaptırmanız önemli. Gerek gördüğümüz ve şüphelendiğimiz  durumlarda ise sizden gerekli kan tahlillerini talep ediyoruz.

Görüşme süresi ne kadar?

Ön görüşmelerimiz 10 dakikadır. Diyet programınızın ilk görüşmeleri 1 saat sürmektedir. Sonraki görüşmeleri ise yarım saat sürmektedir. Kontrol görüşmelerimiz ise yarım saat sürmektedir.

Ön görüşme nedir, neler yapılmaktadır ?

Diyet süreci ve genel beslenme ile alakalı aklınıza takılan soruları yanıtladığımız on dakikalık bir görüşmemiz olur. Ön görüşmelerimiz bir kere gerçekleştirilmekte olup ücretsizdir.

Randevu almam gerekiyor mu?

Evet, hem diyet programınız süresince hem koruma döneminizde hem de ön görüşmelerimizden önce randevu ile gelmeniz gerekmekte. Randevu iptal ve değişiklik taleplerinizi ise en az 6 saat öncesinden bildirmeniz gerekmektedir.

Vücut analizinde hangi verilere ulaşmaktasınız?

Vücut analizinizi Tanita 780 MA isimli cihaz ile almaktayız. Cihaz vücut ağırlığı, beden kütle indeksi, total ve bölgesel vücut yağ oranı ve ağırlığı, total ve bölgesel kas oranı ve ağırlığı, ödem durumu, iç organ yağlanma derecesi, bazal metabolizma hızı, bel çevresi, bel/boy ve bel/kalça oranı gibi birçok değeri raporlamaktadır.

Vücut analizi öncesinde dikkat etmem gerekenler nelerdir?

Vücut analizinizden 24-48 saat öncesinde ağır spor yapmamalı ve alkol almamalısınız.

4 saat öncesinde yemek ve çay-kahve tüketimini bırakmalısınız.

2 saat öncesinde su içmeyi bırakmalısınız.

Platin, protez, organ yetmezliği, kalp pili, karaciğer hastalığı, gebelik gibi özel durumlarınızda mutlaka diyetisyeninizi bilgilendirin.

Her zaman aynı/benzer kıyafetler ile ölçüme gelmeye özen gösterin.

 

Başkent Diyet ve Yaşam