Ana Sayfa Instagram  

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal beslenme ve diyet danışmanlığı, artan bilinç düzeyi ile birlikte hem verimliliği hem de sağlık ve yaşam kalitesini artırmak için günümüzde sıklıkla talep edilen hizmetimizdir. Görüşmeler sırasında hedefimiz iş performansını artırmak, sağlık harcamalarını düşürmek, bireylerin motivasyonunu ve iş yerine olan bağlılığını artırmaktır. İhtiyacın detaylarına göre yöneticiler ve personel ile gerçekleştireceğimiz birebir görüşmeleri ve toplu verilen eğitim seminerlerini kapsar.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı sürecinde görüşmeler nasıl gerçekleştirilir?

Görüşmeler talep edilen hizmetin detayları doğrultusunda belirlenir. Hizmet talep edilen kişi sayısına göre uygun gün ve saatlerde taşınabilir tıbbi ölçüm cihazları ile kurumunuzda veya kliniğimizde verilebilmektedir. Düzenli aralıklar ile belirlenen konularda sağlıklı beslenme seminerleri kurumunuz personeline verilmektedir.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı sürecinde ölçüm ve değerlendirmeler nasıl yapılmaktadır?

Profesyonel vücut analiziniz ve kan tahlilleriniz üzerinden değerlendirmeleriniz yapılır. Kullandığımız profesyonel cihazlar bölgesel olarak vücudunuzdaki yağ, kas, sıvı miktarını 0,1 kilograma (100 gram) duyarlı olarak hesaplar; bel/boy, bel/kalça, bel çevresi vb. gibi değerleri hesaplar ve ödem analizi alır. Yaşınız, boyunuz, cinsiyetiniz, vücut analiziniz ve sağlık durumunuza göre sizinle ortak bir hedef belirlenir. Süreç içerisinde gerekli durumlarda kan tahlillerinizi istenir. Diyet sürecine başlamanız için (diyetisyeninizin size özel belirttiği durumlar hariç) kan tahlili zorunlu değildir.

 

Başkent Diyet ve Yaşam