Ana Sayfa Instagram  

Online Beslenme Danışmanlığı

Online Beslenme Danışmanlığı Nedir?

            İnternet(Skype, whatsapp, e-posta vb.) veya telefon görüşmeleri üzerinden her yerde ve her an diyetisyen desteği almanızı sağlayan bir sistemdir. Böylece diyet süreciniz tatil, iş yoğunluğu, uzaklık vs gibi nedenlerden etkilenmez.

Online Beslenme Danışmanlığı sürecinde görüşmeler nasıl gerçekleştirilir?

            Görüşmelerde telefon ile arayarak veya Skype ile görüntülü arama sağlayarak öncelikle detaylı bir anamnez (günlük yaşantınızın rutini, günlük beslenme rutininiz, beslenme alışkanlıklarınız ve besin tercihleriniz, genel sağlık durumunuz) alınır. Daha sonrasında yaşantınıza ve ortak belirlediğimiz sağlık hedeflerinize uygun bir beslenme programı oluşturulur. İlk görüşmelerimiz yaklaşık 1 saat sürmektedir. Sonraki görüşmeler için ortak bir gün ve saat belirleyerek diyetin uygulanışı, alınan sonuç ve hedeflenen sonuç değerlendirmesi yapılarak diyet programında gerekli değişiklikler yapılır, sürece devam edilir. Bu görüşmeler ise yaklaşık yarım saat sürmektedir. Bizlerle çalıştığınız süre boyunca whatsapp üzerinden destek sağlamaya görüşmeler mesai saatlerimiz dahilde devam etmekteyiz.

Online Beslenme Danışmanlığı sürecinde ölçüm ve değerlendirmeler nasıl yapılmaktadır?

            Görüşmenin kararlaştırıldığı gününlerin sabahı aç karına, tuvalete girdikten sonra, hep aynı kıyafetler veya iç çamaşırlarınız ile evde tartılırsınız. Önemli olan hep aynı tartıyı kullanmanız ve tartının yerinin sabit olmasıdır. Aradaki fark üzerinden değerlendirmeler gerçekleştirilir. Bel çevresinin mezura ile ölçümü alınır. Ölçüm için yan profilden son kaburga kemiği ve leğen kemiğinin orta noktası mezura ile belirlenip tam o noktadan mezurayı geçirerek bel çevresi ölçümü alınır. Bel çevresi ölçümü bir diğer değerlendirme kriteri olarak zayıflama/kilo alma diyetlerinde dikkate alınır. Hormonal bozukluklarda belirli aralıklarla kan tahlili istenip değerlendirmesi yapılır.

 

 

*Diyet programınız süresince whatsapp üzerinden online destek sağlamaya, sorularınızı yanıtlamaya devam etmekteyiz.

**Öğrencilere %10 indirimimiz mevcuttur.

***Anlaşmalı olduğumuz kurumları bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

 

Başkent Diyet ve Yaşam