Ana Sayfa Instagram  

Uzm. Psk. İlayda Gedik

ÖZGEÇMİŞ

 

Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesi psikoloji bölümünde tamamladım. Lisans sürecimde bölüm araştırmalarında araştırmacı asistan olarak çalışmalara çeşitli katkılarda bulundum.  Lisans eğitimim sırasında yurtdışı öğrenim programlarından yararlanmaya hak kazanarak eğitimimi bir dönem İtalya’da ve bir dönem Bosna-Hersek’te sürdürdüm. Klinik psikoloji alanında stajımı “AMATEM” merkezinde tamamladım.

Lisans eğitimimin ardından Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını kazanarak bu bölümden “Uzm. Klinik Psikolog” ünvanı ile mezun oldum. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Klinik Psikoloji Uygulama ve Araştırma Merkezinde Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’ın ve Doç. Dr. Sedat Batmaz’ın süpervizyonluğunda danışan takibinde bulundum.

Seanslarımı Bilişsel Davranışçı Terapi ağırlıklı olmak üzere farklı ekollerin tekniklerinden de yararlanarak yürütmekteyim.

Şu anda da klinik çalışmalarımı yetişkin ve ergen bireyler üzerinde yüz yüze ve online olarak gerçekleştirmekteyim.

İyi hissetmek ve yaşamak bir bütündür. İyi bir yaşam hedefine giden yolculuğunuzda tıkandığınız noktaları beraber görmek, farkındalık kazanmak için yol haritanızı beraber çizebilir yolculuğunuza eşlik edebilirim.

Sıklıkla çalıştığım alanlar: depresyon, anksiyete bozuklukları, öfke ve stres yönetimi, yeme bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk, mükemmeliyetçilik, ertelemecilik, fobiler, panik bozukluk, sınav kaygısı, duygusal yeme, özgüven

Aldığım Eğitimler ve Sertifikalar:

■Bilişsel Davranışçı Terapi, Prof. Dr. M.Hakan Türkçapar

■Klinik Psikoloji Süpervizyonu, Doç. Dr. Sedat Batmaz

■Evlilik-Çift, Cinsel Terapi, CİTEB

■Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Dr. Nevin Dölek

■Klinik İlk Görüşme Süpervizyonu, ASBÜ Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

■Motivasyonel Görüşme Teknikleri, Doç. Dr. Itır Tarı Cömert

■Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Rahmi Danişment

■Çocukların Değerlendirilmesinde Projektif Testler, Biruni Üniversitesi

■Klinik İlk Görüşme Süpervizyonu, Akdeniz Üniversitesi

■Psikologlar İçin DEHB Eğitimi, Prof. Dr. Bengi Semerci