Ana Sayfa Instagram  

Yüz Yüze Beslenme Danışmanlığı

Yüz Yüze Diyet nedir?

     Sizleri kliniğimizde ağırladığımız, profesyonel cihazlarla vücut analizinizi aldığımız ve düzenli görüşmelerle diyet programınızı oluşturduğumuz hizmetimizdir.

Yüz Yüze Diyet sürecinde görüşmeler nasıl ilerler?

     İlk görüşme yaklaşık 1 saat sürmektedir ve bu görüşmede detaylı bir anamnez (günlük yaşantınız, beslenme rutininiz, yeme alışkanlıklarınız, genel sağlık durumunuz vs.) alınır. Sonrasında yaşantınıza ve diyetisyeninizle ortak belirlediğiniz sağlık hedeflerinize uygun bir beslenme programı oluşturulur. Düzenli takip görüşmeleri ile ilerlenir. Görüşmelerinizin her birinde vücut analiziniz alınarak raporunuz incelenir. Diyetin uygulanışı ve ölçüm raporunuz değerlendirilerek diyet programında gerekli değişiklikler yapılır. Bu görüşmeler yarım saat olarak planlanmaktadır.

Yüz Yüze Diyet sürecinde ölçüm ve değerlendirmeler nasıl yapılmaktadır?

     Profesyonel vücut analiziniz ve kan tahlilleriniz üzerinden değerlendirmeleriniz yapılır. Kullandığımız profesyonel cihazlar bölgesel olarak vücudunuzdaki yağ, kas, sıvı miktarını 0,1 kilograma (100 gram) duyarlı olarak hesaplar; bel/boy, bel/kalça, bel çevresi vb. gibi değerleri hesaplar ve ödem analizi alır. Yaşınız, boyunuz, cinsiyetiniz, vücut analiziniz ve sağlık durumunuza göre sizinle ortak bir hedef belirlenir. Süreç içerisinde gerekli durumlarda kan tahlilleriniz istenir. Diyet sürecine başlamanız için (diyetisyeninizin size özel belirttiği durumlar hariç) kan tahlili zorunlu değildir.

Vücut analizi öncesi dikkat etmeniz gerekenler:

  • Ölçümden 4 saat önce yemek yemenin tamamlanmış olması
  • Kahve/çay/kola vb. içecek tüketiminin 2-4 saat öncesinden sonlanması
  • Su tüketimini son 2 saat öncesinde sınırlamış olmak 
  • Ölçümden 24 saat öncesine kadar yoğun egzersiz yapmamış olmak
  • Ölçümden 24 saat öncesinde alkol alınmaması

 

*Diyet programınız süresince whatsapp üzerinden online destek sağlamaya, sorularınızı yanıtlamaya devam etmekteyiz.

**Anlaşmalı olduğumuz kurumları bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

 

Başkent Diyet ve Yaşam