Ana Sayfa Instagram  

Yüzyüze Beslenme Danışmanlığı

Yüz yüze diyet nedir?

            Sizleri merkezimizde ağırlayarak hem konuşarak hem de profesyonel cihazlarla vücut analizinizi alarak diyet programı oluşturduğumuz hizmetimizdir.

Yüz yüze diyet sürecinde görüşmeler nasıl ilerler?

            İlk görüşmemizde sizi tanımak ve en uygun beslenme programını oluşturmak için size 1 saat ayırırız. Bu süre içerisinde günlük yaşantınızı, beslenme alışkanlıklarınızı, sevdiğiniz/sevmediğiniz besinleri, diyet/diyetisyen geçmişinizi ve genel sağlık durumunuzu değerlendiririz. Sonrasında yapacağımız görüşmeler ise yarım saat sürmektedir. Bu görüşmelerimizde diyet programınıza uyumunuzu, memnuniyetiniz, zorluk yaşadığınız ve sevdiğiniz noktaları sizinle görüşerek dinler sonrasında ise profesyonel vücut analizinizi alırız. Analiziniz ve görüşmede edindiğimiz bilgiler doğrultusunda diyet programlarınızda gerekli düzenlemeleri yapar gerek gördüğümüz durumlarda en baştan bir program oluştururuz. Sizden belirli aralıklarla istediğimiz kan tahlilleri üzerinden de diyetlerimizde gerekli düzenlemeleri süreç boyunca yaparız.

Yüz yüze diyet sürecinde ölçüm ve değerlendirmeler nasıl yapılmaktadır?

            Profesyonel vücut analiziniz ve kan tahlilleriniz üzerinden değerlendirmelerimizi yapmaktayız. Kullandığımız profesyonel cihazlar bölgesel olarak vücudunuzdaki yağ, kas, sıvı oranlarını 0,1 kilograma duyarlı olarak hesaplar; bel/boy, bel/kalça, bel çevresi vb. gibi değerleri hesaplar ve ödem analizi alır. Yaşınız, boyunuz, cinsiyetiniz, sağlık durumunuza göre sizinle ortak bir hedef belirleriz. Belirlediğimiz zaman zarfında gerek gördüğümüz durumlarda kan tahlillerinizi ister ve değerlendirmesini yaparız. Diyete başlamanız için kan tahlili zorunlu değildir.

Vücut analizi öncesi dikkat etmeniz gerekenler:

·         2-4 saat öncesinde yemek yememiş olmak

·         4 saat öncesine kadar kahve/çay/kola vb. tüketmemiş olmak

·         2 saat öncesinde su içmemiş olmak

·         24 saat öncesinde yoğun egzersiz yapmamış olmak

·         24 saat öncesinde alkol almamış olmak

 

*Diyet programınız süresince whatsapp üzerinden online destek sağlamaya, sorularınızı yanıtlamaya devam etmekteyiz.

**Öğrencilere %10 indirimimiz mevcuttur.

***Anlaşmalı olduğumuz kurumları bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

 

Başkent Diyet ve Yaşam